Testy na Covit Ogrodzieniec

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi myśli inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi aktualnie się rozprawimy.

Testy na Covit Zabrze

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy i dużych potrafią istnieć drugie.

Do najpopularniejszych włącza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna stanowić 36,6 st. Celsjusza. Czy dlatego każde odstępstwo z tej wartości można zaliczyć jako gorączkę? Otóż nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest druga. Jedni dużo się czują, gdy podaje ona do 37 st. Celsjusza, i drudzy, jeśli nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi ostatnie po prostu inna potrzeba organizmu. Jak więc informujemy o gorączce? Przede każdym wymagamy temperaturę zmierzyć, stosując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej klas termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Zabrze

Gorączka jest to wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu ma co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w zrobienie jest ogromniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na fakt gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na tych szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe funkcjonowanie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może zawierać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza może istnieć przyczyną zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, opowiadający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w okresie, kiedy pozwala ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Zabrze
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak szeroka była temperatura początkowa. Stanowi zatem niewątpliwie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w kształcie obniżyć temperaturę o jeden bądź dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Zabrze

Nieleczona gorączka będzie dojrzewała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. No więc nie jest prawda, nasz mózg ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w sezonie chorobie nie umożliwia on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w ścianach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi zatem temperatura ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno zużywać się posiłków. Stanowi zatem szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki jest podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane regularnie są potrzebne w niezgodzie z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments